Turite klausimų? Skambinkite: +370 652 40596

Drakono valčių lenktynės turi ilgą istoriją, skaičiuojančia kelis tūkstančius metu. Šios lenktynės atsirado Kinijoje ir pastaruoju metu paplito po visą pasaulį. 2009 m. Kinijos drakono valčių festivalį UNESCO pripažino kaip nematerialųjį pasaulio paveldą.

1

Drakono valčių festivalis – tai ne tik sportas, tai puiki priemonė „sulipdyti“ kolektyvą ir paskatinti dalyvius aktyviai leisti laiką gamtoje prie vandens. Kas yra labai svarbu: nebūtina mokėti irkluoti. Praktiškai, užtenka 1-2 treniruočių prieš varžybas ir tie, kurie paėmė irklą į rankas pirmą kartą, įsėdę į valtį jau gerai irkluoja, žino ką ir kaip reikia daryti. Tai tikrai nėra sudėtinga, nes valtys pakankamai stabilios. Svarbiausia, dalyviai irkluoja ne po vieną ir supranta, kad komandos nariai visada palaiko vienas kitą.

Į Lietuvą Drakono valčių festivalis atkeliavo 2014 m. kartu su keliomis įspūdingo grožio valtimis ir sporto entuziastų noru pasidalinti šiuo nepakartojamu renginiu su visais Lietuvos žmonėmis. Ir nors pagal papročius Drakono valčių lenktynės rengiamos tik kartą metuose - Duanwu šventės metu (vasaros pradžioje) – Lietuvoje šis renginys organizuojamas beveik kiekvieną mėnesį nuo gegužės iki rugsėjo. Todėl Lietuvoje renginį nuspręsta pavadinti festivaliu, t. y. masinės kultūros švente, kai siekiama paskatinti kuo daugiau žmonių išbandyti irklavimą Drakono valtimis.

 

1

 

 

 

Komandos gali išsiskirti iš varžovų originalia apranga.

2

Komandoms patartina turėti savo palapinę, kurioje jos gali pailsėti ir pasiruoštis varžyboms.

3

Komandos gali išsiskirti iš kitų neįprasta irklavimo technika.

1

Sirgaliai, likę ant kranto, gali aktyviai palaikyti savo komandą.

2

Geriausiai irkluojančios komandos gauna ne tik teigiamus įspūdžius bet ir atminimo dovanas.

3

 

Irkluoti gali ne tik suaugę, bet ir vaikai nuo 12 metų.

1