Turite klausimų? Skambinkite: +370 652 40596

Drakonų valčių festivalio istorija Lietuvoje

Drakonų valčių lenktynės turi ilgą istoriją, skaičiuojančia kelis tūkstančius metu. Šios lenktynės atsirado Kinijoje ir pastaruoju metu paplito po visą pasaulį. 2009 m. Kinijos drakono valčių festivalį UNESCO pripažino kaip nematerialųjį pasaulio paveldą. Į Lietuvą Drakonų valčių festivalis atkeliavo 2014 m. kartu su keliomis įspūdingo grožio valtimis ir sporto entuziastų noru pasidalinti šiuo nepakartojamu renginiu su visais Lietuvos žmonėmis. Ir nors pagal papročius Drakonų valčių lenktynės rengiamos tik kartą metuose - Duanwu šventės metu (vasaros pradžioje) – Lietuvoje šis renginys organizuojamas beveik kiekvieną mėnesį nuo gegužės iki rugsėjo. Todėl Lietuvoje renginį nuspręsta pavadinti festivaliu, t. y. masinės kultūros švente, kai siekiama paskatinti kuo daugiau žmonių išbandyti irklavimą Drakonų valtimis.

„Tokių lenktynių tikslas – populiarinti drakonų valčių irklavimą Lietuvoje, plėtoti ryšius tarp Lietuvos irklavimo entuziastų ir mėgėjų, atrasti naujus irklavimo talentus, skatinti jaunimą sportuoti ir judėti bei pamėgti aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą“, – įsitikinės Lietuvos kanojininkas, olimpinis vicečempionas, daugkartinis pasaulio ir Europos čempionatų laimėtojas ir prizininkas Jevgenij Šuklin.

Per pusantrų metų – nuo 2014 m. iki dabar – Lietuvoje jau įvyko daugiau kaip 30 Drakonų valčių festivalių. Kasmet renginys aplanko vis kitus miestus ir savo geografija išsiplėtė iki pat šalies sienų. Tikimąsi, kad artimiausiu metu Lietuvoje neliks ne vieno miesto ar miestelio, kuriame nebūtų organizuotas Drakonų valčių festivalis.

Komentarų nėra

Parašykite atsiliepimą